Osobní blog

Zdravý domov a Feng Shui

3.1.2018

TIP NA TENTO VÍKEND
NOVOROČNÍ ÚKLID PODLE FENG SHUI

Prvního ledna jsme vstoupili do nového roku, roku, který bude v něčem mnohem jiný, než roky předcházející. V únoru začne ROK ZEMITÉHO PSA, který nebude až tak jednoduchý, ale pokud se na něho připravíte, tak jak se říká: "Kdo je připraven, není překvapen."
Každý rok je jiný, život a čas je neustálá změna a je to naše jediná jistota tady na zemi. Více informací Vám o roce ZEMITÉHO PSA napíšu příště, nyní se vrátíme k NOVOROČNÍMU ÚKLIDU.
Začátek roku je nový start, dáváme si nové předsevzetí, co v novém roce zrealizujeme, v čem se zlepšíme, nebo na co se zaměříme. Často se stává, že si přesevzetí pouze napíšeme, ale nic nezrealizujeme, nebo něco jen něco částečně. Níže posílám návod na NOVOROČNÍ ÚKLID, který Vás ve Vašich záměrech podpoří a vytvoříte tak prostor pro vše nové, co může v tomto roce přijít a obohatit Vás.

JAK NOVOROČNÍ ÚKLID PROVÁDĚT?

1) OČISTA PROSTORU OCTOVOU VODOU. Vytvořte si octový roztok do nádobky s rozprašovačem. Ředění 1:4 (čtvrt hrnku octa na hrnek vody). Ideální je ocet kvasný lihový 8%. Roztok voní hodně po octu, který se po aplikaci při úklidu "vypaří" a protor Vám po "octu" vůbec nevoní, ale pokud si chcete úklid ještě více zpříjemnit, tak do roztoku nakapte ještě nekolik kapek EO - citron, pomeranč, eukalyptus, nebo já používám například EO KADIDLO. Před aplikací roztok vždy protřepejte a umyjte jim všechny polochy, které doma máme.

2) Při umývání si všímáme věcí a předmětů, které s náma už nerezonují, nebo vysílají viditelně těžkost a nesoulad do prostoru. Začátek roku je ideální čas na třídění věcí. Ideálně by jsme měli mít kolem sebe jen věci, které používáme, fungují a mame je rádi. Pokud máme doma spoustu věcí, které nepoužíváme, nemáme je rádi, nebo nefungují, tak v protoru udržujeme větší množství stagnující energie. Pokud dáme všechny "přebytečné věci" pryč, tak se energie uvolní a vytvoří se protor pro nové (i nehmotné).

3) Pokud jste prostor vyčistili od všech nadbytečných věcí, tak ho můžete nyní energeticky vyčistit. Potřebujete k tomu - zvoneček, vonné tyčinky nebo kadidelnici a pryskyřice. Celý prostor si můžete pomocí zvuků a vůní vyčistit a vše "nepotřebné a staré" pustit prostřednictvím otevřených oken a dveří ven z domova. Z tyčinek doporučuji kvalitní tibetské - spalovat po 3.kusech a z pryskyřic a bylin: Kadidlo, Myrthu a bílou šalvěj (dá se koupit ve svazečcích).

4) Po vyčištění prostoru můžeme na stole zapálit svíčku, aby jsme atmosféru "čistoty a volnosti" upevnili. Můžeme si v klidu sednou s šálkem čaje do našeho oblíbeného křesla a zapřemýšlet se o našich prioritách v roce 2018. Nebo si vytvořit VISION BOARD, aby jsme zde naše priority zhmotnili a vizualizovali.

Prostor si můžete upravit i tak, že Vás bude podporovat ve Vašich předsevzetích.
Pokud je Vaše předsevzetí, že budete pít méně ALKOHOLU, tak si schovejte všechny alkoholické nápoje na co nejméně dostupné a viditelné místo, popřípadě je dejte z domu pryč úplně. Pokud máte nové přesevzetí, že chcete ZHUBNOUT a být ZDRAVÍ, tak si na viditelné místa vystavte předměty a obrázky, které Vás budou motivovat k Vašemu záměru a odpoutejte se od všech věci, které Vám umožní se rychle vrátit do starých kolejí.

Přeji co nejlepší a nejúspěšnější realizaci Vašich cílů!
Pokud máte nějakou otázku, tak mi napište na: atelierharmonie@email.cz.
Michaela*